מחשב נייד יכול להיות נייח, אבל מחשב נייח לא יכול להיות נייד וזה לכאורה עונה על השאלה, אלא שכאשר יורדים לפרטים הקטנים, הדברים הופכים להיות מורכבים יותר וחד משמעיים פחות. מחשב נייד או נייח היא שאלה שעולה בערך אצל כל אחד בכל קנייה של מחשב חדש. הנטייה של מרביתנו היא לקנות מחשב נייד ויש לכך סיבות טובות שמייד נעמוד עליהן, אבל ישנן גם סיבות טובות מאוד לבחור דווקא במחשב נייח וגם עליהן נעמוד ממש כאן בשורות הבאות לפני שנותיר לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לכם בעצמכם.

 

מה עדיף מחשב נייד או נייח?

במיוחד בזמנים המודרניים בהם הכל נייד והכל הולך איתנו לכל מקום, כשאנחנו יכולים להתחבר לרשת תקשורת בכל מקום ולבצע את עבודתנו או את ענייני הפנאי שלנו ברכב, בבית קפה או באוניברסיטה, די ברור שהאופציה של מחשב נייד קורצת לנו הרבה יותר מזו של מחשב נייח. בנוסף לכך, העובדה שהאופציה של מחשב נייד נייח היא אופציה אמיתית בעוד האופציה של מחשב נייח נייד אינה קיימת, תורמת לבחירה שלנו במחשב נייד. ובכל זאת, אחרי שאמרנו את כל זה, הדברים הללו אינם נכונים בכל מקרה ולכל מטרה. מחשב נייח הוא מחשב שבאותה מסגרת תקציבית, יכול להציע לנו יכולות טובות הרבה יותר ממחשב נייד ולעיתים גם ללא קשר למסגרת התקציבית. כך למשל, אם אתם מחפשים מחשב גיימינג או מחשב לעיצוב גרפי, בקטגוריית המחשבים הנייחים תוכלו למצוא אפשרויות רבות יותר, טובות יותר וזולות יותר. בשורה התחתונה, הבחירה בין מחשב נייח או נייד מבוססת בעיקרה של שיקולי ביצועים מול שיקולי תקציב ולכל סוג של מחשב יש את היתרונות שלו בכל אחד מהפרמטרים.

 

מתי נעדיף מחשב נייח על פני מחשב נייד?

כפי שאמרנו קודם לכן, בעידן המודרני, עבור רובנו עדיף מחשבים ניידים על פני נייחים ובכל זאת, ישנם מקרים שבהם נעדיף דווקא מחשב נייח. מקרים אלה הם מקרים בהם אנו זקוקים לביצועי מחשב גבוהים במיוחד שכלל לא ניתן לצפות להם בקטגוריית המחשבים הניידים, או שעלותם בגרסתם הניידת היא גבוהה מדי למסגרת התקציב שלנו. אם תבצעו פעם השוואה בין מחשב נייד למחשב נייח, תוכלו לגלות שתמיד תהיה לכם האופציה להשוות את ביצועי המחשב הנייד בקטגוריית הנייחים, אך לא תמיד תוכלו לעשות את ההיפך. עוד תוכלו לגלות שעבור כל מפרט טכני נתון, הגרסה הנייחת תהיה זולה יותר, לעיתים משמעותית מאשר הגרסה הניידת. הסיבה לכך היא, טכנולוגיית המזעור היקרה, הנדרשת בכדי “לדחוס” את כל הביצועים הנדרשים אל תוך מארז נייד שטוח וקומפקטי.

 

איפה כדאי לקנות מחשב נייח?

אם אתם בוחרים באופציה של מחשב נייח, כדאי לדעת שהתשובה לשאלה איפה כדאי לקנות מחשב בכלל לא תמיד תואמת את התשובה לשאלה איפה כדאי לקנות מחשב נייח. בעוד שברכישת מחשב נייד שעומד מאחוריו מותג ומגיע אליכם ארוז ישירות מפס הייצור. מחשב נייח הוא פעמים רבות פרי יצירתו של בית העסק, הבונה דגמים נייחים במגוון מפרטים לרבות האופציה של מפרט מותאם אישית על פי דרישת הלקוח. בנוסף לכך, כאשר אתם בוחרים באופציה של מחשב נייח, גם השאלה איזה מחשב נייח כדאי לקנות היא מעט חסרת ערך, שכן מחשבים נייחים הם לרוב לא ממותגים ולמעשה, אם אתם כבר בוחרים באופציה הנייחת, כדאי שתשקיעו בבניית המחשב שלכם בעצמכם ובהתאמה אישית לצרכים שלכם, על פני האופציה של רכישת נייח ארוז מן המדף.

 

גם מחשב נייד, אבל בעיקר מחשב נייח, קונים אך ורק בחנות מחשבים מתמחה, שיודעת להציע לכם את הוורסטיליות והמודולריות של מחשבים נייחים. חנות המחשבים והסלולר, טקלאב, מציעה לכם בדיוק את זה, עם מבחר דגמי מדף שנבנו למגוון שימושים, לרבות גיימינג ועיבוד גרפי, לצד האפשרות להזמין מחשב בהרכבה עצמית המתאים בדיוק לצרכים שלכם ולמסגרת התקציבית שלכם. בטקלאב תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים כדי לבנות לעצמכם את המחשב הנייח האולטימטיבי ותוכלו גם למצוא צוות מקצועי שיסייע לכם להשלים את המשימה על הצד הטוב ביותר ובמחיר הטוב ביותר. הזמינו כאן ועכשיו את המחשב המתאים לכם ואם יש לכם שאלות נוספות, צרו קשר עוד היום בטלפון 04-6388068 ונשמח לסייע.