מחשב לעיצוב גרפי 2022 – איזה מחשב מומלץ לגרפיקאים?

חלוקת העבודה במשימות עיצוב גרפי היא מאוד ברורה: המעצב מביא את הידע והכישרון והמחשב מביא את השרירים והביצועים. עבודות עיצוב גרפי צורכות כמויות אדירות של משאבי מחשוב וזאת לאור היקפי העיבוד הנדרשים לצורך עריכה ועיבוד תמונה ווידאו. בהתאם לכך ובדומה לגיימרים, גם מעצבים גרפיים חייבים לצייד את עצמם במחשב המתאים לביצוע משימות אלה ובשורות הבאות נדבר על הפיצ’רים שחשוב מאוד לבחון בבחירת מחשב לעיצוב גרפי.

 

מחשב מומלץ לגרפיקה – הפיצ’רים הקריטיים

בבחירת מחשב לגרפיקה ישנם מספר פיצ’רים קריטיים לעבודת המעצב הגרפי. פיצ’רים אלה נוגעים ביכולות העיבוד של המחשב, אבל גם בנוחות העבודה של המעצב בעבודה מרובת שעות מול המחשב. בין הפיצ’רים הקריטיים שיש לבחון בבחירת מחשב לגרפיקאים אפשר לכלול את הבאים:

מסך גדול – מסך כמה שיותר גדול, אבל לא גדול מדי. המסך צריך להיות גדול דיו בכדי להקל על האבחנה בפרטים הקטנים, אבל לא גדול מדי ביחס למרחק ממנו יושב המעצב.

מעבד חזק – המעבד הוא סוס העבודה שאחראי על ביצוע עיבוד הנתונים בתהליכים גרפיים, החל מגזירה, מחיקה וצביעה וכלה ברנדרינג של סרטוני וידאו. ברכישת מחשב טוב לגרפיקה, אין שום מקום להתפשר על המעבד ותמיד כדאי לבחור במעבד החזק ביותר שבסביבה.

זיכרון פנימי גדול (RAM) – הזיכרון הפנימי הוא הפיצ’ר שמאפשר למחשב לעבוד על מספר משימות במקביל ובמהירות. כל משימה שניתן לבצע על ידי הזיכרון הפנימי, מתבצעת במהירות גבוהה יותר ללא צורך בגישה לדיסק הקשיח ומשאבי המערכת העמוקה. על כן, זיכרון כמה שיותר גדול הוא פיצ’ר הכרחי נוסף גם במחשב נייח וגם מחשב נייד מומלץ למעצבים.

כרטיס מסך – כרטיס המסך אינו זוכה בדרך כלל לתשומת לב רבה, אך מהווה פיצ’ר קריטי בכל מחשב נייח או מחשב נייד מומלץ לגרפיקה. כרטיס המסך אחראי להציג למשתמש את הגרפיקה בזמן העבודה ובזמן העיבוד. יכולות לקויות של כרטיס המסך תהפוכנה אותו לחוליה החלשה בשרשרת ותאטנה את התהליך כולו. כרטיס מסך איכותי בעל רזולוציה גבוהה וזיכרון פנימי גבוה הוא, על כן, פיצ’ר קריטי בכל מחשב נייח או מחשב נייד לגרפיקה.

אביזרי קלט – עכבר סופר איכותי, ארגונומי ונוח ואפשרויות חיבור של אביזרי קלט ייעודיים כמו עפרון דיגיטלי מהווים גם הם פיצ’ר קריטי ברכישת מחשבים נייחים או מחשבים ניידים מומלצים לגרפיקה.

 

איזה דגם מחשב לקנות?

מחשב נייד למעצבים גרפיים 2022, ניתן להזמין היום מכמה וכמה מותגים, המציעים כולם את סט היכולות והביצועים הנדרשים לעבודה גרפית מקצועית. יחד עם זאת, דגמים אלה משתנים משנה לשנה ואפילו מחודש לחודש ולכן אין טעם לציין פה דגמים נבחרים. יחד עם זאת, בין הדגמים הבולטים כרגע אפשר למצוא את Lenovo ThinkPad P53, ASUS VIVOBOOK S15, HP STREAM 14, DELL XPS 13 ו Surface Book 2. ובכל זאת, לפני שאתם בוחרים מחשב נייד לגרפיקה, כדאי לבחון את הדגמים החדשים ביותר, כמובן בכפוף לשיקולי תקציב.

 

האם עדיף נייח או נייד?

ככלל, מחשבים נייחים מאפשרים מודולריות רבה יותר, גמישות רבה יותר בהרחבת ביצועים ויכולות ובעלויות נמוכות יותר מאשר מחשבים ניידים. מחשב נייד מגיע בדרך כלל עם מפרט טכני קבוע מראש, אותו לא ניתן לשנות אלא בבחירה בדגם אחר. מצד שני, מחשב נייח הוא נייח ולא ניתן לנייד אותו ממקום העבודה לבית, לבית הלקוח או לכל מקום אחר בו רוצים לבצע את עבודת הגרפיקה. מה שחשוב לומר בהיבט זה הוא, שישנם בהחלט מחשבים ניידים לגרפיקה ואם אתם מחפשים מחשב מומלץ לגרפיקה, המחשב הנייד הוא בהחלט אופציה לגיטימית, אם יש לכם את התקציב הנדרש עבורו.

בחנות המחשבים והסלולר טקלאב, תוכלו למצוא מבחר גדול של מחשבים, אביזרים וציוד היקפי בקטגוריה שלמה המיועדת לגרפיקאים ולמעצבים גרפיים מקצועיים. מחשבים ניידים ונייחים ממותגי מיינסטרים וקצה עליון, כולם עם מפרט טכני עשיר וייעודי לעבודת העיצוב הגרפי ממתינים לכם פה בחנות של טקלאב במחירים אטרקטיביים ותחרותיים ביחס למחירי השוק המקובלים. כמו כן, בטקלאב תוכלו ליהנות משירות לקוחות מקצועי ואישי עם ייעוץ בכל סוגיה שעשויה להטריד אתכם לקראת בחירת מחשב לעיצוב גרפי. ממש כאן ועכשיו תוכלו להזמין את המחשב המתאים לכם ביותר ולקבל אותו במשלוח מהיר וישיר עד פתח הבית ואם יש לכם שאלות נוספות שתרצו לברר לפני הזמנה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-6388068 ונשמח לסייע.