מחשב בהרכבה עצמית

עולם המחשבים מוצף באינספור דגמים, מהם יכול כל אחד לבחור את הדגם המתאים לו ביותר, אבל גם אל מול מבחר הדגמים העצום הזה, לא פעם מתעוררת ההבנה שגם מחשב לא יכול להגיע במידה אחת לכולם. זוהי בדיוק הסיבה שעוד מימיו הראשונים, התפתחה האפשרות לבנות מחשב בהרכבה עצמית. אבל מה זה בדיוק אומר הרכבת מחשב עצמאית? האם בניית מחשב זה משהו שכל אחד יכול לעשות, איך עושים את זה ולמי זה נכון במיוחד? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מחשב להרכבה – מי צריך את זה?

הכלל הוא מאוד פשוט: ככל שאתם מצפים מהמחשב שלכם לביצועים טובים יותר שמותאמים טוב יותר לצרכים שלכם, כך הופכת האופציה של הרכבה עצמית של מחשב לאופציה רלוונטית יותר עבורכם. יצרני המחשבים מייצרים דגמים רבים של מחשב על פי מפרטים טכניים קבועים מראש. מפרטים אלה מיועדים לפנות לאוכלוסייה כמה שיותר רחבה ולענות על כמה שיותר צרכים כדי להבטיח את הצלחת הדגם בחנויות. יחד עם זאת, נקודת המבט של היצרנים היא לא נקודת המבט שלכם. אתם עצמכם זקוקים ליכולות גבוהות יותר למשל של גרפיקה, של עיבוד נתונים, של זיכרון פנימי, של נפח אחסון וכן הלאה. כאשר צרכים מתמחים אלה עולים וצפים, עולה גם הצורך להיות מסוגלים לבנות את מפרט המחשב באופן עצמאי. בניית מחשב גיימינג או עיצוב גרפי היא דוגמא נהדרת למצב בו ניתן להפיק ערך רב מבנייה עצמאית של מפרט המחשב. חשוב מאוד לציין בהיבט זה, שהאופציה של בניית מחשב באופן עצמאי היא אופציה שקיימת אך ורק עבור מחשבים נייחים. מחשבים ניידים ניתנים גם הם להתאמה אישית, אבל במסגרת מבחר נתון מראש של דגמים זמינים. במחשב נייח, החופש הוא מוחלט וניתן לקבל החלטה על כל פרמטר ופרמטר במחשב.

 

איך עושים את זה?

ככלל, הזמנה של מחשב נייח בהרכבה עצמית מומלצת אך ורק לאנשים שיודעים בדיוק מה הם צריכים ואיך עליהם להביא זאת לידי ביטוי בבניית מפרט המחשב. אם אינכם יודעים לעשות זאת בעצמכם, תוכלו להיעזר בחבר או קרוב משפחה, או אפילו באיש מקצוע בחנות בה אתם מבצעים את ההזמנה, אבל ההרכבה חייבת להתבצע ממקום של ידע על מנת שהיא אכן תספק לכם את הערך שלשמו בחרתם באופציה זו. לפני שאתם ניגשים למלאכת הבנייה, חשוב לקבל החלטה לגבי הפיצ’רים החשובים לכם, היכן תרצו להשקיע ברכיבים חזקים ואיכותיים והיכן תוכלו להתפשר לטובת המחיר. לאחר שגיבשתם לעצמכם קווים מנחים, תוכלו לגשת לחנות המציעה את השירות של מחשב בהרכבה עצמית, או לעשות זאת ישירות ממסך המחשב בבית דרך אתר לבניית מחשב. כמובן שהאופציה של הרכבת מחשב וירטואלית היא נוחה יותר וגמישה יותר וגם מאפשרת לכם להעמיק יותר בכל האופציות ובתהליך עצמו, אבל באופציה הזאת אתם רוצים לבחור אך ורק אם אתם יודעים בדיוק איך לעשות את זה או שיש לצדכם מישהו שיודע.

 

מהם הכללים בתהליך של הרכבת מחשב עצמאית?

היום בעידן האינטרנט, תוכלו למצוא לא מעט אתרים המציעים לכם את האפשרות של בנה מחשב כאן ועכשיו, אבל כפי שאמרנו קודם לכן, תהליך הבנייה חייב להתבצע בשום שכל ועם שיקול דעת מקצועי, הן בכדי להבטיח שתשיגו את המטרה והן בכדי להבטיח שזה לא יחרוג ממסגרת התקציב שלכם. מעבד, זיכרון פנימי, כרטיס מסך, חיבורים ונפח אחסון הם הפיצ’רים החשובים ביותר בכל מחשב. בהתאם לצרכים שלכם, גם בתוך רשימת הפיצ’רים האלה יהיה עליכם לתעדף את החשובים ביותר ולהשקיע בהם את עיקר התקציב. היכן שאפשר להתפשר, התפשרו ופנו תקציב גדול יותר למה שחשוב לכם ביותר. רק כך תוכלו לבנות מחשב שגם עונה לצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר וגם מצליח לעשות זאת במסגרת התקציב העומדת לרשותכם.

אצלנו בחנות המחשבים והסלולר, טקלאב, תוכלו לבנות את המחשב שלכם מאפס ולקבל החלטה לגבי כל רכיב ורכיב שתרצו להוסיף לו – מעבד, לוח אם, כרטיס מסך, זיכרון פנימי, דיסק קשיח (SSD או רגיל), מארז, ספק כוח, חיבורים, חיבורי רשת וכל פרמטר אחר – ההחלטה היא לגמרי שלכם בכל אחד מהפרמטרים האלה. את כל זה תוכלו לעשות אונליין באתר טקלאב ואם יש לכם שאלות או שאתם זקוקים לייעוץ לפני הזמנה, נשמח לסייע לכם בכל עת בטלפון 04-6388068.