מחפשים את כרטיס המסך הטוב בעולם? סביר להניח שהכרטיס הזה יהיה מבית Nvidia, שנחשבת ליצרנית כרטיסי הקצה העליון המובילה בעולם. פרט לכרטיסי המשך של Nvidia תוכלו לבחור גם כרטיסי מסך של AMD, שיודעים גם הם להציע ביצועים לא רעים, אבל בעיקר בקטגוריית המיינסטרים. כשאלו הן שתי היצרניות הבלעדיות לכרטיסי מסך, אפשר להניח שגם בקטגוריה של כרטיס מסך מומלץ 2022 ינצח כרטיס המסך המוביל של Nvidia ועדיין, יש שורה של פרמטרים שיהיה עליכם לבחון על מנת לבחור לא רק ביצרן, אלא גם בדגם המתאים לכם ביותר.

 

כרטיס מסך הכי יקר בעולם – האם אתם צריכים אותו?

אנשים המחפשים כרטיס מסך למחשב מומלץ, מרגישים בדרך כלל שהם צריכים את הטוב ביותר שקיים וזה הזמן לספר לכם שדגם כרטיס מסך הכי טוב בעולם הוא דגם שיכול לעלות לכם כמעט כמו המחשב כולו. גם אם אתם מחפשים כרטיס מסך לגיימינג או לעיצוב גרפי, אתם לחלוטין לא זקוקים לדגם כרטיס מסך הכי חזק בעולם. מצד שני, אתם בהחלט צריכים לבדוק את הכרטיס שאתם מזמינים ולוודא שלא רק שלא יפגע בחוויית השימוש שלכם במחשב, אלא שדווקא יתרום לחוויה הזאת ואף ישפר אותה.

 

איזה כרטיס מסך כדאי לקנות? כך תבחרו

ככל שביצועי כרטיס המסך חשובים לכם יותר, כך עליכם לדעת טוב יותר איך לבחור כרטיס מסך ואלו הם הפרמטרים שיסייעו לכם לעשות את זה נכון:

● שמירה על מעבד חזק – בין כרטיס המסך ובין המעבד המרכזי של המחשב חייבת להיות התאמה מבחינת ביצועים ויכולות. הזנחת המעבד המרכזי לטובת יכולות כרטיס המסך, תוביל לצוואר בקבוק בביצועים הכוללים ובכלל זה בביצועי הויז’ואל של המחשב.

● קצב רענון – הקפידו על התאמה בין קצב הרענון של המסך ובין ה-FPS (פריימים לשנייה) של כרטיס המסך. פער גדול מדי ימנע מכם לנצל את הטוב שבשניהם.

● רזולוציה – התאימו בין יכולות הרזולוציה של כרטיס המסך ובין הרזולוציה של המסך עצמו. מסכי 4K למשל, דורשים כרטיסי מסך ייעודיים בעוד מסכי Full HD יכולים להסתפק בכרטיסים עם כרטיס בעל רזולוציה 1080.

● ספק כוח – ככל שכרטיס המסך שלכם חזק יותר, כך הוא צורך יותר חשמל. אז אולי לא חשבתם על כך בעבר, אבל ספק הכוח של המחשב חייב להתאים גם לצריכת החשמל של כרטיס המסך, על מנת לאפשר לו מקסימום ביצועים בכל עת.

● זיכרון – כמו למחשב, גם לכרטיס המסך ישנו זיכרון פנימי וההמלצה היא על 4-6 ג’יגה בייט זיכרון לכרטיסי מסך המיועדים לגיימינג או עיצוב גרפי.

● חיבורים – חיבור כרטיס מסך ללוח האם הוא חיבור פינים, בין 6 ל-8 פינים. חשוב לוודא שספק הכוח הוא בעל חיבור מתאים וחשוב להימנע משימוש במתאמים, שעלולים לגרום לנזק לכרטיס המסך.

● ליבות ותדר ליבה – מספר ליבות של המעבד המרכזי ותדר הליבה שלו הם פרמטרים חשובים, אבל לא קריטיים. כלל האצבע אומר כמה שיותר ליבות ותדר כמה שיותר גבוה, אם כי כרטיס מסך טוב לגיימרים יכול להשיג ביצועים טובים יותר גם עם תדר ליבה נמוך יותר.

 

ישנם כמובן פרמטרים נוספים, שאפשר לצלול לתוכם ויכולים גם להיות קריטיים אם אתם מחפשים כרטיס מסך למשחקים כבדים או בכלל, כרטיס מסך מומלץ למשחקים. מהסיבה הזאת, לפני שאתם מזמינים כרטיס מסך, כדאי א’ ללמוד את הנושא לעומק, או ב’ להסתייע באיש מקצוע שיפרט בפניכם את הפרמטרים הרלוונטיים מבחינתכם ויוודא שאתם בוחרים את האופציה המתאימה לכם ביותר.

אצלנו בחנות המחשבים והסלולר, טקלאב, תוכלו למצוא מבחר גדול של כרטיסי מסך פנימיים וחיצוניים, לרבות הדגמים החזקים ביותר והטובים ביותר בשוק. בטקלאב עומדת בפניכם האפשרות להגדיר את ביצועי כרטיס המסך הדרושים לכם ולקבל פירוט של כל הכרטיסים העומדים במפרט הדרוש לכם. הצוות המקצועי בטקלאב יסייע לכם למצוא את כרטיס המסך המתאים לכם ביותר בכפוף למסגרת התקציב העומד לרשותכם. כאן באתר טקלאב תוכלו להתרשם מכל דגמי כרטיסי המסך שלנו ולהזמין את המתאים לכם ביותר במשלוח מהיר עד פתח הבית. למידע נוסף, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-6388068 ונשמח לסייע בכל שאלה ועניין.