לא מעט בעיות בתפעול המחשב הביתי מתחילות בגלל שאנחנו פשוט לא יודעים איך לשמור על המחשב. אלו פעולות קטנות שמאפשרות לנו לחסוך את הטלפון למעבדת תיקון מחשבים ולהנות ממחשב תקין למשך שנים. אז מה תוכל לעשות כדי לשמור על מחשב תקין? אלו הם החוקים שלי.

אל תוותר על עדכוני מחשב:

העדכונים הקבועים של Windows ושל מערכות המחשב האחרות מבטיחים לנו פתרונות מהירים לשאלות של אבטחה ותפעול. כל עדכון שנשלח מהחברה כולל בתוכו פתרון של באגים במערכת, בין היתר גם באגים שמאפשרים כניסה של וירוסים למחשב.

כדי למנוע את הבעיות האלו ולהבטיח שהכל מוגן ותקין, חשוב לבצע את העדכונים באופן קבוע. אפשר לתזמן את העדכון ליום מסוים בשבוע ולבצע אותו באופן אוטומטי. בשום אופן לא כדאי לוותר או לדחות אותו לאורך זמן. כל טכנאי מחשבים יוכל להדריך אותך כיצד לבצע את העדכונים.

שמור על נקיון המחשב וסביבתו:

לא פעם ולא פעמיים אנחנו נתקלים במעבדה בפנייה של מישהו שצריך תיקון מחשבים במהירות, כי הכל נפל וקרס. אנחנו מגיעים, בודקים את המחשב ומגלים שהוא מלא באבק ולכלוך. הסביבה שלו גרמה לכך שבסופו של דבר הוא יפסיק לעבוד או לא יעבוד כמו שצריך. חשוב לשמור על סביבת המחשב והמחשב עצמו נקיים. לדאוג לסילוק של אבק, לא לאכול ליד המחשב ולהיזהר משפיכת נוזלים על המחשב.

התקן אנטי וירוס איכותי:

כמו העדכונים הקבועים של Windows כך גם עדכוני האנטי-וירוס במחשב, הם חשובים מאד לתפעול בטוח של המחשב. כדאי לדאוג שתוכנת אנטי וירוס איכותית ומקצועית מותקנת על המחשב ולעדכן אותה באופן קבוע, בהתאם להוראות מפיצי התוכנה.
תוכנת אנטי וירוס שאיננה מעודכנת היא מתכון בטוח להריסה איטית של המחשב, כשוירוסים שונים יכולים בקלות לפרוץ את המחשב ולגרום לבעיות. לא מעט בעיות שאנחנו מגלים במהלך תיקון מחשב במעבדה מסתכמות בניקוי המחשב מוירוסים והתקנת אנטי וירוס חדש. כדי לחסוך הזמנה של טכנאי מחשבים התקן את האנטי וירוס.

התקן Firewall:

למרות שלא מדובר בתוכנה הכי מפוארת וחזקה שקיימת כיום, עדיין זוהי תוכנה חשובה שכדאי להתקין על כל מחשב. חומת האש של ווינדוס חוסמת וירוסים ושאר מפגעים ויכולה למנוע לא מעט תקלות ובעיות.

דאג לגיבוי קבוע של המחשב:

אחד הדברים הכי כואבים שאנחנו פוגשים כשאנחנו מגיעים לבית הלקוח לאסוף עוד מחשב לתיקון במעבדה הוא הפנים הדואגות של בעלי הבית, שמפחדים יותר מהכל שהתמונות, הקבצים החשובים, העבודות מהלימודים, המסמכים וכל שאר הפריטים שנאספו על המחשב במשך שנים נמחקו ונעלמו.
מסיבות אלו ומסיבות רבות אחרות אנחנו ממליצים בחום לדאוג לגיבוי קבוע של קבצי המחשב. גיבוי איכותי מאפשר לנו להחזיר לאחר תיקון מחשבים שעובדים היטב ולראות את החיוך על הפנים כשאנחנו מספרים שכל הקבצים החשובים נמצאים על המחשב והם בריאים ושלמים.
לעוד טיפים לשמירה על המחשב ולפתרון בעיות במחשבים בבית ובמשרד, פנו אלינו ונשמח לעזור!